Podzimní péče o pleť

02.09.2019

 Pleť si konečně po létě může odpočinout a restartovat se před zimou. V létě jsme pokožku vystavovali slunečním paprskům, koupali se v slané nebo chlorované vodě atd. Oproti letním měsícům je podzim k pleti šetrný a zároveň je ideálním obdobím na peelingy a různé exfoliace pleti. Chcete-li si prodloužit opálení a obnovit původní krásu vaší pleti je důležité dodržet tři pravidla:
1) Obnova pleti díky jemnému kosmetickému peelingu, který navrátí přirozený jas pleti, zanechává ji čistou a projasněnou.                                                                                                     2) Dodat pleti základní esenciální prvky jako jsou: vitamíny, minerály a okysličující látky           3) Obnovit hydrataci a elasticitu pleti.
 Sychravé počasí a ranní mrazíky naší pleť vysušují, proto se musí pleť začít hydratovat a navíc tím pomůžeme pokožce se připravit na zimu. Na podzim si zvolte už hutnější konzistenci hydratačního krému s vitamíny (vitamín E, C, F, A) . Pro mastnější pleť jsou ideální lehký hydratační zmatňující fluidy nebo gely-krémy. Pro pleť smíšenou, vybírejte speciální krémy pro smíšenou pleť. Nadále používejte přípravky s ochranným faktorem. Nejlepší je si rovnou vybrat nějaký make-up s faktorem SPF, který Vám sjednotí tón pleti a zároveň ochrání před slunečním zářením.

Po skončení hlavní letní sezóny je taky důležité si nechat zkontrolovat pigmentové znaménka. Podzim je vhodný taky na různé kožní zákroky jako např. chemické peelingy, laserové ošetření pleti a pokožky (omlazení obličeje, vyhlazení jizev, odstraňování pih, léčba akné, odstranění chloupků atd.). Nezapomínejte i během podzimu na pitný režim (bez vody kůže vysychá a není schopná přijímat živiny, ani vylučovat škodlivé látky). Kdykoliv během dne, pokud to počasí dovolí se projděte na čerstvým vzduchu, věnujte čas aktivnímu pohybu a zároveň nezanedbávejte spánek, aby se pleť neochuzovala o přirozenou schopnost regenerace.