Jarní detoxikace pleti

04.04.2019

Jaro a sním první jarní sluneční paprsky jsou tady, všechno začíná ožívat, začínáme pracovat na zahrádkách atd. Ale pozor! Jaro je taky nejzáludnějším ročním obdobím. Po zimě náš organizmus ani naše kůže nejsou dostatečně aklimatizovány. První jarní slunce může kůži poškodit. V zimě si většinou pleť chráníme, ale bohužel na jaře ochranné přípravky náhle vynecháme a výsledek se dostaví ztrátou elasticity, turgoru a hydratace pleti. Po zimním období se musí pokožka připravit na to, aby čelila horkým letním teplotám a období stresu zvýšením buněčné obnovy. Určitě nezapomínejte na dostatečnou hydrataci pleti. K hydrataci pleti si pomůžeme výživným sérem nebo kůrou a termální vodou. Výborná je např. kyselina hyaluronová. Nejenže pomůže pleť zregenerovat po zimním období ale dodá ji i potřebnou vláhu. Návštěva kosmetického salonu, Vám taky pomůže oživit a zregenerovat pleť po zimním období. Dále je důležité začít používat opalovací ochranné přípravky. Pokud má Vaše pleť sklon k pigmentovým skvrnám určitě je nutné používat přípravky s vyšším ochranným faktorem (SPF 20-50). V ostatních případech si postačíte s běžným krémem, vždy však s UV filtrem.

Součástí jarního restartu by měla být i detoxikace organismu. Udělejte si vlastní detoxikační čaj. Mezi očistné bylinky patří např. kopřiva dvoudomá, petržel, kmín, řebříček, měsíček, fenyklové semínka atd. Popíjejte je během dne. Kůra by měla trvat 3 týdny. Změňte i jídelníček, kde doplníte potřebné minerály a vitamíny. Vitamíny, které příznivě působí na regeneraci pokožky jsou např. vitamín A (brokolice, mrkev, ryby, žloutky, kukuřice, meruňky, broskve). V kůži se vitamín A přemění na kyselinu, která stimuluje novou produkci kožních buněk. Dále vitamíny C a E (čerstvé ovoce, brokolice, růžičková kapusta, zelí, pšeničné klíčky, oříšky, lněný olej, olivový olej atd.). Jsou účinné proti volným radikálům a pomáhají zabránit stárnutí pokožky. A nakonec vitamín B3 (drůbež, mléčné výrobky, vejce, játra, houby, brambory atd.). Podporuje metabolismus buněčné energie, má antioxidační účinek, regeneruje kůži.

Dětská pokožka.

Milé maminky, pokožka dětí a miminek je mnohem zranitelnější a méně odolná proti působení vnějších vlivů. Jarní sluníčko dokáže, dětskou pokožku, která je po zimě nepřipravená, spálit. Takže než s nimi vyrazíte na hřiště nebo dlouhé procházky nezapomeňte na čepici, popřípadě brýle s UV ochranou a pečlivě namažte místa, která nejsou chráněna oblečením - obličej, hlavně nos, ušní boltce, krk a záda na hranici oděvu. Používejte u dětí kvalitní krémy s ochranným SPF faktorem.